| Lehaci_Andrei_2000 a întrebat:

Bună seara!
Am un moped piagio și pornește cu șocul pus apoi când accelerez și sare șocul se âneacă ântr-un fel și se oprește...
ce să âi fac?

1 răspuns:
| DaniTDCI a răspuns:

Salut, problema vine de la carburator, jiglerul de alimentare e un surub cu o gaurica in mijloc, a prins mizerie si fara soc nu se poate alimenta suficient, desfaci capacul din partea de joc a carburatorului si scoti si acel jigler, il sufli, speli carburatorul dar si acel capacel cu putina benzina iar apoi il montezi la loc, ar trebui sa nu mai ai probleme