| Domino2018 a întrebat:

Bună seara.
Am un UPS Volt 500w care are este legat la o baterie auto de 90 Ah, problema mea este ca daca se ia curentul ups se opreste ...am masurat bateria si este descarcata desi este de 1 an si folosita prea putin. ...am pus redresorul pe ea si ..fierbe" doar un element nu stiu cum de s-a descarcat la 0 % desi ups imi indica ca incarca si nu da nici o eroaresad

2 răspunsuri:
| Staicu_Ionut_1994 a răspuns:

Un element ars
Nai de cit sa iei alta noua

| Domino2018 explică (pentru Staicu_Ionut_1994):

I mi poti recomanda o baterie buna pentru a o folosii la Ups ...la un buget de 400 lei