| Girly97 a întrebat:

Buna seara! As dori si eu sa stiu, pot politistii rutieri sau alti soferi experimentati sa se ia de un sofer incepator daca ii moare motorul la semafor desi nu o face intentionat si este o problema foarte intalnita la soferii incepatori?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Iti pui prea multe intrebari inutile.
Mai intai ia permisul si apoi capata experienta in condus, cum? conducand!
Nu se invata practica de pe internet, nici din simulatoare cu volan si jocuri pe PC sau console.
Nimeni nu a invatat sa fie sofer sau pilot de pe internet ci doar prin practica indelungata.

In Romania insa exista o categorie aparte de oameni care nu vor sa accepte ideea ca nu sunt facuti pentru condus, daca spui ca soferia necesita si inalte competente printre care reflexe si un psihic adecvat pentru asa ceva, toti o dau pe aia cu "esti comunist", pe acelasi registru cu cel pe care daca prostului ii spui adevarul te va lovi.
Sau mai nou daca NU esti un pupincurist al ucrainienilor care stau la noi in tara cu cazare si mancare pe banii cetateanului roman, esti considerat PUTINIST.

Da fratilor, nu toti suntem facuti sa fim soferi, dar toti vor chestia asta!
Unii doar pentru a mai ocupa un loc de parcare degeaba, altii doar pentru a avea un plastic in buzunar.
Pentru multi romani obtinerea permisului este o chestie de ego si mai putin o necesitate.
Pentru toti cei care nu se regasesc in randurile de mai sus, permisul este o necesitate.

| darrio2007 a răspuns:

Tu chiar ai luat permisul?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai să conduci in București o să te claxoneze jumă de oraș când ți se oprește motorul in intersecție

| Frank51 a răspuns:

Ai luat permisul?

| carevaescu a răspuns:

În mod normal un polițist rutier nu se ia de tine pentru că ți se oprește motorul, doar dacă încurci circulația extrem de mult. Asta se întâmplă doar orele de vârf, la intersecțiile mari, și când îți ia mai mult de 30 de secunde ( mai mult sau mai puțin) să repornești motorul și să pornești.

Ceilalți șoferi nu au voie să se ia de tine. Cel mult unii vor claxona din frustrarea traficului. Și poți să ignori.

Orice s ar întâmpla păstrează calmul.

| 120bulevard a răspuns:

Da, vor cobori din masini cu pipele sa iti sparga parbrizul

| TorresAndrei a răspuns:

Din punctul meu de vedere este atat de gresit sa te iei de un incepator, e logic sa mai moara motorul din cand in cand, dar pana la urma bro, Traim in Romania unde prostia doare., Doar nu te lasa intimidat de ei ca vai ca nu stiu cum sunt ei ca nu stiu ce.