| Kogaion a întrebat:

Buna seara, as vrea niste sfaturi legate de achiziționarea unei mașini. În acest moment îmi doresc o masina noua, dar cum nu dispun de cash, ma gândesc la variantele de leasing/credit auto/credit nevoi personale. Care este cel mai convenabil la preț dintre ele? Masina este un vw golf 7 2015 la 10k euro. Știu ca la primele 2 mi-ar trebui și o asigurare CASCO. Deci care ar fi cea mai ieftina varianta?

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Casco e recomandat să-ți faci indiferent cum plătești mașina. După mine cel mai lejer ar fi creditul de nevoi personale, nu dai avans.