| Maxx23 a întrebat:

Bună seara. Caut o mașină bună până în 10000 euro, deci ce model as putea lua la banii astia? O seara buna va doresc happy De preferabil după anul 2012

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Subaru sau toyota. Subaru are tractiune integrala dar interiorul lasa de dorit designul zic. Toyota vine cu tractiune fata ceea ce ma enerveaza dar interiorul arata bine. Mai e honda civic in 3 usi e misto

| valentingb a răspuns:

Bună seara.
Toyota este marca cea mai fiabilă și oferă mașini rulate aici:
https://www.toyota.ro/used-cars/
Beneficiile cumpărării unei mașini rulate direct de la producător sunt enorme, după cum îți poți imagina. Nu trebuie să îți faci griji de replici precum "A fost folosită de o bătrânică, abia dacă a folosit-o, la magazin și înapoi". Service total, garanție, etc., și o mașină care rar se strică. Toyota.
Dar ca să nu lăsăm europenii la o parte, Volkswagen a lansat chiar săptămâna asta o campanie disperată de leasing pentru Golf, 270€ pe lună, fără avans, cauciucuri de iarnă și CASCO incluse, dacă portofelul se poate întinde în câțiva ani peste 10.000. Mult peste 10.000
Sunt și alte mașini. Eu aș alege Toyota. Fă-ți o favoare și alege o Toyota.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Depinde ce vrei de la mașină, și care sunt gusturile tale.
Renault Megane ar fi un început.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Salut. Daca chiar nu ai astepari mari de la masina ia un logan nou 0. 9TCE si macar stii ca nu ai treaba. Ca masini second, as merge pe Megane 3 1. 6MPI/1.5 DCI sau hyundai/kia 1.6 GDI/ 1.6 CRDI. Toate sunt masini bune si fiabile daca is intretinute bine. Cumpara diesel daca faci drumuri dese in exterior si benzina daca stai mai mult in oras. Bafta!

| Nimeni10 a răspuns (pentru ClaudiuM1997):

Nu merita in niciun caz logan la banii aia, e bataie de joc.

| Nimeni10 a răspuns:

La banii astia gasesti ce vrei, ce marca preferi?
Da detalii.

| Maxx23 explică (pentru Nimeni10):

Nu prea găsesc. Nu știu ce marcă.

| Nimeni10 a răspuns (pentru Maxx23):

Daca vrei vag gasesti a4 b8, passat cc, skoda octavia, gasesti si bmw seria 3, daca vrei japoneze honda accord.

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Sper sa nu te superi dar cred ca întrebarea ta e pusa la vrăjeala sa vadă lumea ca ai 10.000€ laughing. Cu 8-9mii îți iei mașina noua și logic ca te tine ani buni pana faci tu 200.000 km. Fără supărarewinking doar o părere. În banii ăștia chiar nu ai cum sa nu îți găsești mașină.

| Maxx23 explică (pentru AndreeaDeea221998):

Nu e vrăjeală. Sincer. Nu sunt genul ăsta. Am pus întrebarea asta ca să știu ce să găsesc la acești bani happy nu știu ce mașini noi sunt la bugetul meu.

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Maxx23):

Arunca o privire aici, de la numerele 1 pana la 6. Să-mi spui ce părere ai! https://financer.com/ro/masini-noi-care-costa-putin/

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Maxx23):

Inițial asta am crezut. Eu zic ca ai mai multe obtiuni în bănuții tai. Și mașini noi. Nu la mana a doua sau a cincea. Zic și eu. Acum tu știi mai bine, sau poate băieții te sfătuiesc mai bine. Și eu am cerut păreri.

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

O masina decenta sa arate bine costa 20.000€ - la 10.000€ sant masini cu putini km dar naspa cu 5 usi si prost concepute ca aspect. Eu ma refer la una de genul asta sa arate bine in suma zisa de mine https://www.youtube.com/watch?v=MKNWobv5aEs

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru mgtow):

Du-te în puii mei omule ca am plâns cu muci crying! Cu mașina din asta nu pot sa îmi fac nici poza laughing! M-ai ofticat maxim laughing. Fii și tu puțin mai drăguț cu ăștia care ai bugetul mai redus și nu le mai băga bibelouri în fața! laughing

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Ii motivez sa isi mareasca bugetul. Oricum daca nu mi.as permite masina aia + modificari aleg varianta calatorului cu bus / tren. Intr-adevar masiniile nu sant asa faine si greu se gaseste ceva in conditii

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru mgtow):

Știu, eu am glumit. O mașinuța e buna chiar dacă este mai ieftina. Pe aia unde o conduci? Poate prin străinătate. Că la noi, mai rău ii faci!

| mgtow a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Se poate si in Romania. Cazuri reale dacia logan regim taxi in capitala a depasit milionu de km masina fiind sanatoasa. Altu cu toyota are 400. 000km si nu a reparat nimic la ea. Acum na merg pe nationale intre orase nu intru pe araturi sau drum de tara plin de pietre si praf. Japonezii fac masini bune in schimb europenii nu doar renault se considera masina de incredere la piese - rezistenta.