| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara
Ce păreri aveți despre asigurările auto online?
Am găsit o ofertă pe o pagina de Facebook în care îmi cere poză cu cartea mașini și buletinul

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu numai online imi fac asigurarea. Bineînțeles nu pe pagini dubioase de Facebook. Dar gasesti pe eMAG.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc frumos
Pentru că eu trebuie să plătesc 560 lei pe lună și 2490 lei pe an dar după părerea mea ete prea mult și salariul nu îmi permite
Înainte plăteam 180 luna și 1600 pe an

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Dacă nu este nici un deranj ai pute te rog să îmi explici cum trebuie făcut pe eMAG?
Mulțumesc

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.emag.ro/asigurari-rca/new#step-1

Completezi tot ce îți cere, alegi oferta care iti place, platesti și primești polita pe mail.

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Mulțumesc frumos

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evita online-ul in general, nu te inscrie in ce linkuri apar asa din senin ca 90% sunt fake, ca sa-ti fure datele persoanle
Pot fii hackeri care urmaresc sa-ti ai datele personale.

Du-te pe site-uri ale agentiilor de asigurari si acolo fa-ti asigurarea online, numai unde stii ca acel site este legit.

| mihai69 a răspuns:

Nu faci asigurări pe FB, nu ai nicio siguranță în ceea ce privește plățile, nu mai vorbim despre siguranța veridicității poliței (sau chiar existența vreuneia).
Fă RCA pe eMag; acolo e 100% sigur.

| Amimanera a răspuns:

Cauta o agentie care are sediu in orasul tau.
in caz de vreo problema, accident etc ai cu cine sta de vorba.