| George18011993 a întrebat:

Buna seara, daca am nivelul maxim pe joja la ulei se poate intampla ceva? Multumesc frumos

4 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Nivelul uleiului trebuie sa fie cuprins in intervalul minim si maxim de pe joja. De obicei se pune la maxim in caz ca se pierde din ulei sau se consuma. Nu este nici o problema.

| Cedry2k8 a răspuns:

Ii strici catalizatorul, care nu e deloc ieftin, poti sa ajungi si la 1000e cu el. Daca ai si DPF esti tristlaughing). Si afecteaza si simeringurile.
Cauta in dex ce inseamna cuvantul "maxim".
Dar chiar si asa, daca este foarte putin peste maxim gen 1mm, e ok, oricum o sa l manance. Daca e 1cm, eu n as mai porni masina aia.