| Ionut_Aleex_1998 a întrebat:

Doresc sa achizitionez un automobil marca opel din Sibiu. Domnul imi ofera fiscal absolut tot, acte valabile tot.
1. Cum se procedeaza din momentul cand mi-a dat fiscalul?
2. Cand bag fiscalul la primarie trebui platit ceva?
3. Pot circula in continuare cu numerele de pe masina daca nu doresc sa inmatriculez masina sau am termen 90 zile sa inmatriculez masina pe numele meu?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. incepi efectiv procesul de inmatriculare odata ce ai toate acele, primul pas e sa o iei pe numele tau la finante

2.din ce imi aduc aminte se platea taxa de inmatriculare de vreo 50-60 lei, nu stiu daca acum se mai plateste la primarie.

3. Nu vad de ce nu ai inmatricula masina pe numele tau avand in vedere ca nu mai exista nicio taxa de timbru. Si da, esti obligat legal sa o inscrii