| Passatb6 a întrebat:

Doresc si eu sa cumpar un passat b6 sedan/break 2. 0tdi.
Este buna ca masina de incepator?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Excelentă doar poate puțin cam mare

| sierra1 a răspuns:

Intre noi fie vorba (că tot nu ne aude nimeni) motoarele 1.9 TDI de pe passat sunt cele mai bune, se conduc ușor și intreținerea e simplă și ieftină. Cine-ți spune altfel, te păcălește

| Passatb6 explică (pentru sierra1):

Golf 5 2. 0tdi bkd sau 1. 9tdi

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E buna de incepatori, daca iti plac limuzinele.
Dar Passat b6 nu e o masina buna, e foarte plina de defecte, iar intretinerea ei te stoarce de bani.

| Andreeush a răspuns:

Incearca alt model.

| Frank51 a răspuns:

Cand aud masina de incepator ma gandesc direct la golf, polo, focus, toledo, fabia, toate cu motor 1.6.

Nu fa prostia sa iei o masina mare si diesel, o sa regreti.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Nu prea as recomanda pentru un incepator asa masina si nu recomand nici masina in sine, nici motorul.Atat masina cat si acest motor nu sunt prea reusite si cam au probleme.Lasand fiabilitatea, un motor diesel e pretentios atat la intretinere cat si la felul cum trebuie sa il conduci.In opinea mea pentru un incepator este mai ok un golf 5 cu motorul de 1.6 benzina ce este motor simplu, fiabil si ieftin la intretinere. Daca te arde musai sa ai diesel cumpara golf/passat 1.9 tdi.E putin mai puturos dar e mult mai reusit motorul.