| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara in primul rand.
Am si eu cateva intrebari legate de permisul de conducere pe care am categoriile : "AM", "B1" si "B".

Am inteles ca daca preschimb permisul din romanesc in englezesc primesc si categoria A, pentru motociclete, intrebarile mele sunt, pot conduce in Romania mitociclete cu permis englezesc avand in vedere faptul ca eu nu am scoala de soferi pentru categoria A? Di daca schimb permisul inapoi in romanesc primesc si categoria A pe care nu o aveam inainte pe el? P

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca primesti din burta o categorie pe care nu detii

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Undva există o instituție numita BURTĂ astfel încât să îl trimiti pe Mirel acolo?

| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Te ofitici ca eu iti corectez raspunsurile si scrii si tu cate ceva doar sa fie scris?

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Tu corectezi ceva? Ai tu astfel de competente? Ti le arogi singur crezând că ești făt frumos.
Cred că nu ai interlocutor, așa-i?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

Asa este, chiar daca nu am gasit aici raspunsul totusi l-am gasit, categoria A din Anglia este valabila doar pentru Triciclu, nu motocicleta si la schimbarea permisului inapoi in romanesc o sa primesc aceleasi categorii pe care l-am obtinut la noi in tara, multumesc si o seara buna!