| DB09GIN a întrebat:

Buna seara!
Ma poate ajuta si pe mine cineva cu un raspuns la o intrebare? Cum procedez sa virginizez un UCH de Logan, merge cu DDT2000?
Multumesc!

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica sa virginizezi?

| Violleta2022 a răspuns:

"Cum procedez sa virginizez un UCH de Logan, merge cu DDT2000?"

Ce sa "virginizezi"? laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

^Eu, vazand 5 raspunsuri la intrebare, ma gandeam ca iau lectii de codare auto pe TPU^ :))
Astia n-ar sti ce e ala OBD2, virginizarea deja ii duce in cai gresite.
Vezi pe forumul www.reno.ro / www.daciaclub.ro
Desi 'mesterii' de acolo sunt cam ca pe TPU.
Cele mai bune tutoriale sunt pe Youtube, in engleza. Eu stiam ca pentru virginizari trebuie sa desfaci modulele si sa te lipesti direct pe placa, sa copiezi codurile dintr-un modul gol si sa le scrii in modulul tau... Despre un modul de airbag-uri era vorba in cazul meu. Cele care au trecut prin accident sunt scrise, si trebuie 'virginizate' sau inlocuite cu unul fara accident.

| gabicoo a răspuns:

Mai întâi îl dezvirginezi cu un cap de pod!
Apoi îl virginizezi la tinichigerie vopsitorie auto!

Răspuns utilizator avertizat
| Darius50boss a răspuns:

Întrebarea nu este formulată corect