| Sorel09 a întrebat:

Buna seara,
Recent am vazut pe Facebook un anume Lucas Lucas Popescu care vinde masini in suedia, omul zice ca te asteapta la aeroport, merge cu tine la masina, te ajuta cu actele, bineînțeles contra cost.
Întrebarea mea este a fost cineva la el? este ok? sau țepar?
Va mulțumesc?

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Mie imi suna a teapa ceea ce ai povestit.

| Sorel09 explică (pentru Aasdfghj):

Si mie îmi este putin teama pentru ca nu am auzit pe nimeni sa ia de la el, tocmai de asta am pus întrebarea aici, poate a fost cineva la el.
Il puteti gasi pe Facebook Lucas Lucas Popescu.
Mai astept si alte raspunsuri, poate a fost cineva la el.
Va mulțumesc,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti găsii modalitati mult mai usoare si mai putini riscante de a-ti cumpara masina. Nu are rost sa faci asta, nu fi iresponsabil.

| McGolemRo a răspuns:

Frate eu iti recomand sa nu te bagi in afaceri cu un om necunoscut mai ales daca e si in alta tara! Poti sa iti iei teapa si sa mai si ramai pe acolo fara bani!

| Faneiordaniasi a răspuns:

Salut ma numesc fane iordan referitor la lucas eu am fost de 2 ori la el o data in vara cu cumnatul meu a cumparat un mercedes e220cdi din 2016 iar in noiembrie pe 25 am fost de am cumparat eu o masina pentru mine care a costat 26500 mercedes e220 din 2017 masina o am poza de coperta pefb acum are nr rosi de ro dar numarul suedez era odm331.A venit nea asteptat la aeroport la Arlanda Stockholm nu s-a pus problema, am 3 prieteni care au cumparat masini inaintea mea de la lucas, in martie ma duc si iau o duba tot prin el, recomand la toti prieteni mei sa se duca la el acolo.nu contrazic pe nimeni acept parerile fiecaruia verificati la mine pe Facebook sa vedeti ca nu delirez.va multumesc

| Chiper_Laurian_Vasile_1971 a răspuns (pentru Faneiordaniasi):

Am nevoiede nr dvs de telefon, sa discut ceva in legatura cu o mașină luată din Suedia.Multumesc.

| Nu_Da_1994 a răspuns:

Si totusi, pana la urma a adus cineva masina din Suedia? Singur fara Lucas!

| Gabriel_Romeo_1975 a răspuns:

Sorel, nu stiu ce sfat sa iti dau, EU ma chinui de 1an sa iau ceva de la el, de fiecare data cand il Sun e in vacanta. din auzite e ok. cica ar cumpara lumea de la el, dar EU am dubii. Cat dracu sta in vacanta... De 4ori in 1an? Plus ca mai nou s-a sters sau mi-a dat mie block.

| Sorel09 explică (pentru Gabriel_Romeo_1975):

Salut,
Nici eu nu îl mai găsesc pe Facebook, cred ca a închis contul.
Cunosc pe cineva care a cumpărat mașini de la el.

| tonimtr a răspuns:

Salut.Tin sa va contrazic eu am fost acolo de 2 ori, in 2017 si 2016 si am fost multumit, si mie mi-a fost frica prima data dar am intrat pe olx si am sunat la tot ce am vazut cu nr de suedia din 7 masini la care am sunat toate erau loate prin lucas lucas popescu, eu nu ma ocup cu vanzari auto am loat 2 masini pentru mine si sotie, si sant foarte multumit si ca pret si ca, calitate, majoritatea de se duc in suedia la lucas sant revanzatori, intr-adevar in lunile martie-iulie a avut o problema de sanatate, intr-adevar calatoreste mult si trebuie sa spun lucas popescu are 7 anisori este un copil este copilul patronului care il cheama petre, anul asta va spun sincer ca are aproape 2000 de masini vandute, nu vinde numai in romania.si de mentinut lucas lucas popescu este o afacere de familie si lucreaza 4 persoane, ovidiu, costantin, cristi si patronul petre.tin sa mentionez ca daca toti am fi ca petre nu mai discutam aici omul este profesionist in ceia ce face este o firma serioasa si tot ce publica pe pagina lui informati sau vanzari sant reale.va multumesc si aveti curajul

| Nyk_Claudyu_1990 a răspuns:

E teapa frate. Am fost cu un prieten pe 5 ianuarie 2018 si cand am ajuns in suedia am primit mesaj de la el ca cine trebuia sa ne ia de la aeroport a facut accident, dupa care ne tot amana ca vine altcineva si tot asa. A doua zi ne-am luat bilete la avion spre casa. Ciudat a fost ca de fiecare data cand il sunam sa intreb cat mai trebuie sa asteptam omul raspundea atat de calm si ne mintea altceva. Cine vrea sa se duca la el ar fi bine sa isi ia si familia sau prieteni ca stockholm e un oras frumos, masina nu o sa luati niciodata de la acest jeg. Cred ca omul e bolnav psihic si nu are prieteni, dornic sa poarte discuti. Pentru mai multe detalii puteti sa ma contactati la nr de tel 0757857934

| Nicu_Adi_1991 a răspuns:

Am fost eu. nu te asteapta nimeni la aeroport, cred ca omul e bolnav psihic, il suni si mereu te minte ca ajunge in 10 min sau a mai patit ceva pe drum.