| lamasanustefan a întrebat:

Buna seara.
Stie cineva in Suceava sau prin celelalte judete ale Moldovei pe cineva care colanteaza masini?
Am un Coupe din 1998.
Pentru ca pe Google nu am gasit pe nimeni!
Sau de unde se pot cumpara folii online, si daca pot face eu procedeul asta acasa.
Si dupa unde merg ca sa imi schimb culoarea in Certificat?(La RAR)?
Dau Funda!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Colantarea unui vehicul nu e un lucru simplu sa-l poata face oricine acasa, trebuie sa mai fi facut asta deci sa ai experienta si in plus sa te pricepi sa demontezi accesorii de pe masina, bara fata, bara spate, stopuri, faruri orice e nevoie pentru ca colantul sa adere exact pe suprafetele greu accesibile, de asta se demonteaza.
Daca e un colant de calitate gen oracal ceva premium va costa mai mult colantarea (+manopera) decat masina in sine!
Asta pentru ca exista colant de calitate care ajunge si la 5000-10.000 de lei.
daca e ceva mai soft sa zicem poate ajunge cu manopera 2000-3000 de lei, depinde de la service la service, de calitatea materialului, de dificultate si de lungimea masinii.

| Alverto a răspuns:

Salut!
Am găsit pe undeva prin Suceava: https://g.co/kgs/U1n6xJ
Recenziile sunt de 5 stele cele mai multe
In ceea ce privește colantarea acasă, daca nu ai autorizație nu poți face asta. După ce îți colanteaza cei de acolo, te duci la RAR.