| liviunm a întrebat:

Buna seara TPU, am o skoda fabia si de un timp la un deal nu mai trage cum trebuie. Am pus-o pe tester imi da asa P0302 – Cylinder 2 -misfire detected, am schimbat bujiile dar degeaba, oare ce are?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu se face aprinderea corect la cilindrul 2.
In circuitul de aprindere mai sunt multe alte piese, nu numai bujia.
Testeaza-le pe toate!

Sau du-o la un service.

| sierra1 a răspuns:

ți-am mai scris dar parcă am scris pe garduri, nici o reacție de la tine!

| liviunm explică (pentru sierra1):

Nam inteles mai spuneti odata

| sierra1 a răspuns (pentru liviunm):

Nu-i bai

| liviunm explică (pentru sierra1):

Ce smugugi

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Oare de ce nu o duci in servis?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti-am mai scris si eu o data, ti-am explicat 100% ce fac mecanicii in service in cazurile astea.
Tu insisti sa fii prost, si umpli site-ul de aceeasi intrebare stupida.
Ai votat cu Dancila?

| liviunm explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mai taci cu mecanici tai de 2 lei du-te tu la mecanici