| mangojump a întrebat:

Buna seara tpu.Am un prieten care doreste sa cumpere o masina diesel dupa anul 2005 si nu stie ce model sa aleaga dintre Golf 5, Mercedes clase C 200, Volvo S40, Audi a4... Vreau sa stiu de la persoane care au avut aceste modelele sau inca le mai au.Ce probleme au intampinat, daca sunt scumpe piesele si cat de fiabile sunt ca motor.MS

5 răspunsuri:
| Braunion a răspuns:

Un Audi A4 1.9 TDI. Fereste-te de 2.0PD, sunt motoare cu probleme mari.

| sparky34 a răspuns:

Eu as alege golf 5. Sunt cele mai fiabile, caroseria foarte bune si are intretinerea relativ ieftina.

| ionutz1890 a răspuns:

Este foarte bun audi a4 dar este scump.Merge foarte bine motorul am avut masina din asta.Te asigur ca audi a4 este foarte bun!

| Codrutzz a răspuns:

Salut, Lux si eleganta Mercedes apoi audi a4... Daca tipu e mai sportiv poate merge pe G5 cu chestii de tuning si altele happy. Intretinerea cea mai ieftina o are Golful 5 apoi S40, A4, si mercedesul happy

| crazyfun a răspuns:

Golf 5 sau audi a4 clar!