| spinuvictor a întrebat:

Buna seara TPU, doresc sa ma adresez persoanelor cu experenta in masini si propuneri decente.
Doresc sa achizitionez un Bmw 320 Coupè futura 177cv 2009, 160k km. (din concesionară). Am citit pe net si foarte multi spun ca aceste motoare au foarte des probleme cu Lantul de distributie si cu turbina, modelele pana in 2007 nu sunt bune ca nu stiu ce. In fine, nu prea am inteles nimic din nenumaratele forumuri unde am citit despre asta. Merita sa achizitionez aceasta masina, au probleme motoarele de 2litri? Sstept pareri si propuneri, mersi mult

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cele mai fiabile bmw sant alea din gama M restul merg la risc.

| Simpatic a răspuns:

Eu am auzit aceleasi lucruri despre acest model si motorizarea spusa de tine si din punctul meu de vedere nu merita!

| Panamax a răspuns:

La noi in tara toate masinile din 2009 au 160.000 km.
Coincidenta?
Eu am 430.000 si e di 2010 si este benzinara. Daca ii dau km la 160.000 si o vand o sa inceapa sa pice toate de pe ea si omul o sa zica ca modelul asta are multe defecte.Nu consuma ulei si are turbina originala.Am de gand sa o tin pana la 500.000 si as putea sa dau km la 160.000 si o vand la unul care vrea km putini.Arata ca noua inauntru, cauciucul de pe pedale arata ca nou. daca dau husele jos tapiteria este ca noua. Volanul din piele este impecabil.