| anonim10101 a întrebat:

Buna seara TPU!
In aceasta dupa masa am avut un mic incident cu masina
Si as vrea sa aud parerile, opiniile voastre
Eram intr o localitate mergeam linistit, moment in care in fata mea se afla o caruta, pe care urma da o depasesc regulamentar fiind linie discontinua. Insa m-am oprit in spatele acesteia deoarece am zis sa nu fortez manevra din sens opus venind un alt vehicul
Am stat undeva la 10 secunde oprit in spatele ei, cand sa dau sa depasesc
Motorul nu trage
Am depasit cu viteza unui melc daca intelegeti
Cand am revenit in banda am vazut ca acul urca foarte greu( pentru ca motorul nu facea fata sarcinii) a durat ceva pana sa urce de la sa zic eu 20 km h la 50 km h
Am citit pe internet ceva legat de motorina, daca e putina se poate intampla
Eu aveam jumatate de rezervor, si inainte nu am avut aceasta problema cu masina.
Dupa ce acul a urcat la 50 mentionez ca masina a mers normal in jur de 15 km pana la destinatie. Fara alte incidente
Daca are vreo relevanta aceasta are un motor de 1.9 fiind un A4 B7 din 2006. Mentionez ca in curand am programat schimbul de filtre, ulei (daca are vreo relevanta)
As aprecia daca mi-ati putea impartasi opiniile voastre ( saptamana viitoare merg cu ea la service, voi spune mecanicului) insa as vrea sa stiu daca vi s-a intamplat acest lucru vreodata
Multumesc

2 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Dacă ai folosit treptele normal și nu a tras mașina e de la turbo, nu de la motorină.

| darrio2007 a răspuns:

Nu ai folosit treapta de viteza normala pentru viteza cu care ai depasit caruta.