| Nastase_Andrei_1997 a întrebat:

Buna seara, TPU! In vara urmeaza sa primesc o masina din Canada (Ford Mustang 2.3 EcoBoost). Ce pasi trebuiesc parcursi de cand o iau din port si pana la inmatriculare? M-ar interesa si preturile acestora si daca se aplica taxe. Mentionez ca va veni si proprietarul in Romania cand ajunge masina.

1 răspuns:
| shrink a răspuns:

Apeleaza in port la un comisionar vamal pentru formalitati si la o firma de intermedieri auto pentru inmatriculare - vei economisi si timp si bani