| RoxanaGhost a întrebat:

Bună seara tuturor! Am o centrală termică Lamborghini Xilo.De vreo 2 zile scoate un sunet ciudat ca un fel de ceas.De exemplu seara o opresc de tot, iar dimineața când o pornesc, scoate acest sunet.In seara asta, cand am ajuns acasa, bunica mea se plangea ca simte miros de gaz(ea spune ca ar fi miros de gaz nears).In schimb, eu nu simt miros de gaz dar ea spune ca este miros de gaz.
Care ar fi problema?

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

"bunica mea se plangea ca simte miros de gaz... Care ar fi problema?"

sună la distribuitorul tău de ga - URGENT

până atunci :

Aerisirea imediata a locuintei prin deschiderea geamurilor si usilor apartamentului/casei;

Evitarea utilizarii oricarui aparat electronic: televizor, cuptor cu microunde etc.

Evitarea curentului electric de orice fel inclusiv a iluminarii locuintei;

Nu verifici cu ajutorul focului problema mirosului de gaz;

energo instal Evitarea utilizarii telefoanelor mobile deoarece bateriile acestora pot provoca scurt circuite. Daca este necesar sa folosesti telefonul este indicat sa o faci din afara locuintei.