| smaly a întrebat:

Buna seara, uite am o intrebare.
Sunt din Republica Moldova dar am cetatenie Romana(pasaport si buletin roman), vreau sa-mi traduc permisul de conducere si daca il traduc categoria C daca e valabila in Italia ca sa pot lucra fara probleme?

1 răspuns:
| gheorghe699 a răspuns:

Cum adica sa-l traduci? in ce limba este? nu e in Romana? in R.Moldova,actele sunt emise in l.rusa.
Preschimba-le,adica daca ai pasaport romanesc, buletin romanesc, de ce sa nu ai si permis de conducer romanesc