| XfenderX a întrebat:

Bună seara, vă rog frumos să răspundeți serios la aceasta cerere, mulțumesc frumos.
Am vârsta de 19 ani, mama e stabilită în Italia și vrea să cumpere o mașină pe care să o trimită în țară iar eu vreau sa o pun pe numele bunicii mele, care sunt pașii formali, acte necesare sau orice alte informații aveți în legătură cu problema aceasta? Mulțumesc frumos

2 răspunsuri:
| cipriancatalin12 a răspuns:

În primul rând ai nevoie de programare la RAR și la Numere Definitive(numere negre).
În cazul în care ai prima dată mergi la rar cu actele mașinii de Italia(Cartea de identitate). Înainte să mergi la RAR, spală mașina exterior, interior, trusă medicală, stingător., verifică faruri, stopuri etc.(toate becurile să fie functionale).
După ce termini acolo mergi la un birou acte auto și cu 50 de ron îți va spune tot ce ai nevoie și îți va face dosarul. Baftă!

| kr.mdy a răspuns:

Buna,sa faca mama ta din start factura pe numele bunicii, astfel nu va mai trebui nici o imputernicire de la notar din partea mamei.Nu inteleg de ce nu o treci direct pe numele tau dar, e treaba voastra.Sa aiba masina talonul, asigurarea, factura. Apoi programare la Rar, inmatriculari, impozit.