| Andrei_Mihnea_1996 a întrebat:

Vreau sa-mi iau motocicleta de max 125cc (deoarece am 16 ani).
Ce modele imi propuneti?
Pana acum am gasit si mi-au placut Aprilia RS 125(modelul vechi); Honda NSR 125 si Yamaha TZR.
Am mai gasit si Kawasaki eliminator 125 care mi-a placut mult, dar care este din '98. Nu stiu daca e bun deoarece e vechi, dar am auzit lucruri bune despre kawasaki.
Ce spuneti?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Alexutzzu_8051 a răspuns:

Salutare, si eu sunt interesat de motor de 125cc, aceste motoare sunt facute pentru aglomeratia din oras se inflitreaza perfect si sunt cat de cat micute. Sa nu-ti iei Aprilia in general doar in caz ca vrei sa stai mai mult sa cauti piese de schimb, Eu personal prefer Honda CBR 125R, yamaha-urile mi se par cam incomode kawasaki-urile in general ninjaloaicele sunt bune alea de 300. Deci dupa mine motocicleta fiabila si buna ar fi Honda-u CBR 125R happy

1 răspuns:
| dragosh57 a răspuns:

Salut! In primul rand, pentru a conduce o motocicleta de 125cm3 ai nevoie de permis categoria A1, daca il ai, sa fi sanatos! iti recomand un scuter, sau o bicicleta! NU IMI BAT JOC! Cand o sa devi sofer de masina o sa observi cat de inconstienti sunt motociclistii si scuteristii, la modul ca jongleaza printre masini, nu se asigura, trec pe rosu si mai au si gura mare! Daca iti permiti sa iti iei o motocicleta, opteaza pentru yamaha, dar sa fi insotit de un mecanic cand o cumperi! bafta