| XxKAMELIAxX a întrebat:

Smart forfour se conduce la 16 ani?

Răspuns Câştigător
| Anonim9114562123 a răspuns:

Nu, pentru că nu se încadrează în tipul mașinilor care pot fi conduse cu permisul B1.

9 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu ai nevoie de permis cat.B

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Pai are sau nu are nevoie?

Poti sa conduci axiam, de la 16 ani happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Simpatic):

Nu ti se pare ca propozitia ta a iesit exact opusul ideii pe care ai vrut sa o expui?

| Simpatic a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Si toate astea pentru o amarata de virgula.
Raspunsul meu era cel mai corect si anume ce nu s-a inteles :
Nu, ai nevoie de permis categoria B, deci nu se poate la 16 ani. asta am zis. in fine

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Simpatic):

Pentru amarata aia de virgula, i-ai spus omului ca nu are nevoie de permis categoria B.
Poate ai zis tu corect in fata pc-ului, dar ai scris altceva.

| Simpatic a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Gata mai Pruteanu ce imi sariti asa in cap, asta este...

| Violleta2022 a răspuns:

Nu! Smartul este o masina puternica, care depaseste categoria pentru permisul de 16 ani.
La 16 ani ai voie sa sofezi un ATV sau o motocicleta micuta de 49cmc. Totul este limitat pentru copii de 16 ani: viteza, putere motor, greutate automobil.

| XxKAMELIAxX explică:

Eh..omul mai greșește in viata..era obosit?
Va multumesc tuturor pentru raspunsurile acordate! M.ati ajutat!

| prizonierulnegru a răspuns:

Orice masine se conduce cu permis dar permisul se face (la mine in tara il poti face la 17) dar la tine nu stiu si trebuie sa ai categoria B