| Rick_Carmen_1973 a întrebat:

Buna!
Stie cineva, am un autoturism golf 5 si atunci cand introduc din treapta de viteza a 3-a in treapta a 4-a de viteza, mi se tureaza motorul? Va multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

S-ar putea sa vrei sa bagi treapta a 4-a, dar sa intre a 2-a, din cauza timoneriei defecte.

| Rick_Carmen_1973 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mersi pentru răspuns, am sa ma consult cu mecanicul sa vedem ce zice.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Rick_Carmen_1973):

Dacă încetinește mașina și crește mult turația, aia e, intră a 2-a și faci frână de motor fără să vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Patinează ambreiajul și se turează motorul când accelerezi și nu prinde viteză mașina.

| Rick_Carmen_1973 explică (pentru anonim_4396):

Nu tor timpul se intampla, cand schimb din a 3-a in a 4-a simt cum se agata cumva, si in momentul cand o bag in a 4-a se tureaza motorul, atunci o bag in a 3-a si din nou in a 4-a, si dupa aia merge! Acuma ce sa zic am cam schimbat tot la ea, uleiuri, filtre, furtun turbo. Adevarul e ca nu prea ma pricep la mecanica, doar stricrul, sunt soferita de 2 ani? Mentionez ca nu tot timpul se întâmplă.