| Vaida_Marius_1995 a întrebat:

Buna sunt nehotarat m-am uitat la tot felu de masini si in cele din urma m-am gandit sa imi iau un golf 4 insa nu stiu ce motorizare sa imi iau.
Ce sugestii sau ce sfaturi ati avea pt mine?

6 răspunsuri:
| blAster85 a răspuns:

1.9tdi(90; 110; 130HP. cele mai bune motoare facute de grupul vag.vezi si alte idei.

| CrystaL099 a răspuns:

Cat esti dispus sa dai pe acel golf?

| Vaida_Marius_1995 explică:

Sunt dispus sa dau pana in 3500 €

| Vaida_Marius_1995 explică:

Dar benzinaru nu ii mai bun pentru oras cu un golf pe benzina nu as iesi mai ieftin daca las avea pe benzina

| Sofer a răspuns (pentru Vaida_Marius_1995):

Motorul de 1.4 de pe golf 4 e slab iar 1.6 ca tot mai zice lumea ca e bun. dar nu e ca un motor turbo. In prima faza ai de ales intre golf 4 Hatchback 4 usi sau break. Daca as lua acum alta ar fi golf 4 break din 2004 1.9 tdi 101 cp axr(este aproximativ 3300 euro neinscris) pacific sau cel Hatchback 1.9 tdi 101-110 cp sau cel de 115 cp ajm(sub 3000 euro) motoare foarte bune.

| Vaida_Marius_1995 explică:

Am inteles va multumesc pentru informatii