| PinkHD3 a întrebat:

Acu 3 zile am bagat in masina jumatate de rezervor de motorina...si am facut 2 drumuri cam 60km amandoua consum de 8-9 are masina si dupa am lasat-o in curte si nu inteleg acu cand sa ma urc sa plec, masina e din nou pe rosu si nu am mai umblat cu ea acul fiind la jumatate. Cand ma urc acum e pe rosu si nu a curs nimic sau altceva.De la ce sa fie?

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

A stat cumva in panta masina? Daca mergi putin cu ea si nu isi revine si stii ca ai motorina in rezervor, e posibil sa fie plutitorul cu probleme si sa nu mai inregistreze corect.

| PinkHD3 explică (pentru Intruder19):

Masina nu sta in panta, am observat cand mergeam cu ea ca incepea sa ii se ridice acul...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru PinkHD3):

Posibil plutitor defect, sau cablaj oxidat. Incearca sa cureti mufele plutitorului cu un spray de contacte.