| WolfgangKreutzfeldt a întrebat:

Am cumparat de curand o masina sh si nu stiu ce ar trebui sa fac mai departe. Am luat-o cu fiscal cu toate cele (eu fiind din jud NT si masina e din IASI). S-a facut contract de vanzare cumparare, itp are, asigurare i-am facut pe 30 de zile (masina a fost luata pe data de 18 februarie). Ce acte trebuie sa fac si unde trebuie sa ma duc ca sa le rezolv? (va rog explicati ca la prosti laughing. Am inteles ca trebuie mers cu ea la RAR. Pot sa merg cu ea la IASI sau trebuie sa ma duc la mine in jud NT? Va multumesc mult pentru ajutor

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca masina e deja inmatriculata in Ro nu trebuie sa mergi la RAR.

Primul pas e sa te duci la finante sa o iei pe numele tau in orasul in care ai domiciliu. Pe urma cu toate actele la politie la inmatriculari pentru numere si cam atat

| WolfgangKreutzfeldt explică (pentru suntserios):

Care sunt actele cu care trebuie sa merg la înmatriculări și de unde le obțin, îmi poți spune te rog frumos?

| suntserios a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Sigur le gasesti pe toate pe site ul serviciului de inmatriculari din orasul tau