| catalin132 a întrebat:

Am cumparat un vw polo variant din 2001 in urma cu 2 luni si mi-a aparut o problema. In mers a inceput sa trepideze toata masina si mi s-a aprins intermintet martorul motor din bord dupa care lasand masina la relanti turometrul imi tot oscila. Am oprit putin si am tot turat masina de cateva ori pe la 4-5000 rpm in speranta ca s-ar desfunda ceva daca ar fi infundat. Problema e ca masina nu mai trage bine, dintr-o localitate in alta nu am reusit sa prin 100km\h ca in treapta 5 nu urca turometrul mai mult de 2200 rpm, iar martorul motor e aprins continuu acuma. Inca nu am dus-o la service ca astept sa vina un prieten cu un tester abia peste 2 saptamani. Ce parere aveti ati patit careva la fel? multumesc!

5 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te-ai lovit de fiabilitatea motoarelor pe benzina de la Volkswagen.
Das auto! rolling on the floor

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Du-o la remat.

| Alexandru942 a răspuns:

Cred ca s-a spart un piston.

| catalin132 explică:

Mi-ati fost de un real folos multumesc!

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru catalin132):

Nici nu prea aveam cu ce sa-ti fim de folos, masina ta are o problema mare, poate chiar a sarit distributia de la punct, n-ai ce rezolva pe net.
In cazurile astea vorbesti direct cu un mecanic, ce faci in rest e pierdere de timp.