| MariaIoana15 a întrebat:

Am o intrebare. Fac 18 ani in Septembrie și vreau sa ma apuc de scoala de șoferi. As vrea sa îmi iau permisul. Îmi recomandați niște scoli bune din Constanta? Și care ar fi procesul prin care trebuie sa trec? As vrea sa dau examenul de sala prin Septembrie la final, e cam târziu dacă ma apuc acum de scoala?

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Invata codul si regulamentul rutier pana il intelegi. Doar apoi apuca-te de chestionare. La chestionare citeste cu atentie intrebara, pana la sfarsit - mai ales la examen.
La proba practica - concentrare fara sa te stresezi si fara frica.