| Fe_Petrus_1981 a întrebat:

Buna,TPU am o intrebare,stie careva de aici cu ce as putea lipi,ceva banda speciala la plafonul masinii? Mi s-a dezlipit panza aceea de pe langa intrerupatorul de la plafon, ceva banda de mascare, nu merge nici cu prenadez nici cu picatura nu tine.

4 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Intrebarea ta mi-a adus aminte de emisiunea "Wheeler Dealers". Am vazut un episod in care au fost nevoiti sa schimbe acea panza de pe plafon. Nu mai stiu cum se numea produsul pe care l-au folosit, dar era o spuma, dintr-un spray. Nu stiu cat de mult te ajuta informatia asta, dar poate ti-e mai usor sa te orientezi in a cauta ceea ceva care sa tina.

| badpanda a răspuns:

Te duci la un tapiter auto, alegi materialul, textura si culoare lasi masina o zi si se rezolva.
Costa cam 450 de lei. Este ceva de munca.

| Fe_Petrus_1981 explică (pentru badpanda):

E vorba de o portiune mica, de cativa cm.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Încearcă niște bandă dublu adezivă. https://webshop.mam-bricolaj.ro/......subtire-5m
Găsești și în Dedeman sau alte magazine de profil.