| Danielaa10A a întrebat:

Bună, TPU!
Am o problemă cu cd-playerul mașinii. De ceva timp, după ce introduc un CD în el, se setează automat pe mute și nu-l mai pot lua de pe funcția asta. Pe orice butoane apăs, sau combinații de butoane, nimic. Menționez că am un Citroen C4 Picasso. Chiar dacă scot CD-ul, nu merge nici radio-ul. Bine, ele funcționează, dar pe mute. De câteva luni, tot așa a rămas. A umblat cineva și pe la firele din spate, dar nimic. Știe cineva care-i faza cu el? A mai pățit cineva? Ce pot face?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate am citit pe ceva blog-uri, multi au taiat firu portocaliu si a mers. incearca sa deconectezi firu portocaliu si taie-l. ia-ti un splicer sa il pui la loc daca nu e ala

| Danielaa10A explică (pentru anonim_4396):

Salut! Mersi pentru răspuns. Nu am tăiat nimic, si-a cam revenit singur. Când dă mașina în gropi, se pornește singur, la curbe se porneste si se opreste cand vrea. laughing)