| Rev3rse a întrebat:

Bună TPU, am o skoda octavia 1 combi, 1.9 TDI 101 cp, și as dori sa ajung la mai mulți cai, de ex. 150-170 cp, ce as putea sa modific la motor sa fie cât mai rentabil și sa ajung la puterea specificata mai sus.
Și dacă se poate și o sumă aproximativa, care ar trebui sa o scot din buzunar.
Aștept opiniile voastre, mulțumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ajungi de la 101 la 170 ar trebui sa schimbi... motorul cu totul

| Nicolae207 a răspuns (pentru suntserios):

Raspunsul anului! Mega funda.

| Rev3rse explică (pentru suntserios):

Pentru a ajunge la puterea respectiva, sigurat nu trebuie sa schimbi tot motorul, ce doar sa faci niște modificări.
Mulțumesc oricum de părere laughing)