| maryus_8595 a întrebat:

Buna TPU am si eu in permis eliberat din anglia si pe al am pus (L) - adica incepator si vrau sa stiu daca este valabil in romania?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este valabil, in baza Directivei 2006/126/CE, pct.6, conform carora permisele de conducere eliberate in oricare dintre statele UE sunt recunoscute in toate celelalte. Daca nu te mai intorci in Anglia poti sa-l preschimbi in permis romanesc, acum ori la expirarea valabilitatii. Numai bine!

2 răspunsuri:
| valy1233 a răspuns:

In orasul meu nu ai voie cu permis de anglia straight face

| Innovation a răspuns:

Pai da eu asa cred si asa am auzit de la toti care sunt in alta tara si au permis si au venit in Romania.