| razwan3l a întrebat:

Buna TPU am si eu o intrebare daca la masina sunt duse semeringurile de la supape cam cat ulei mananca si cum se manifesta...
la pornirea motorului imi scoate un fum albastrui dar numa cand il pornesc dupa aia pot sa trag de el ca nu mai scoate gram de fum am motor de 1.6 benzina masina fiind din '96

3 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Pai daca sunt duse ''oringurile'' cam haleste ulei, si in plus ii mai creste si consumul.in general, se intampla asta cand masina sta nepornita o perioada de timp mai indelungata.se ''usuca'' si de aceea scoate fum la pornire.pana se ung...
ps.de incintat, incinta?

| razwan3l explică (pentru a1doru):

Ala ce se refera p.s. ca nu inteleg

| a1doru a răspuns (pentru razwan3l):

Intrebam daca se incinta motorul