| Matei_Gabi_2001 a întrebat:

Am un ford fiesta din 2001 1.3, cum as putea sa fac sa mearga beculetele la radio sau cel putin sa vad ce scrie pe ecranul lui? Doar daca fac cu bliț se vede dar foarte greu, am verificat sigurantele dar totul este ok, vreo recomandare va rog, multumesc!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai nu iti afiseaza corect nici iluminatul ambiental al radioului adica si banuiesc ca nici displayul este? displayul e una el este diferit de ceea ce am numit beculete ambientale ale radioului.
Cel mai simplu este sa inlocuiesti sistemul radio pe care il ai cu un Mp3-player nou, e atat de simplu ca nu ai nevoie de nu stiu ce inlocuire si lipituri la radioul vechi.
La acest mp 3 player nou ai nevoie si de o rama adaptoare care sa vina bine in acel lacas, adica sa nu ramana spatiu mult neacoperit, dar stai linistit ca se gasesc se aceste rame adaptoare.

Bula
| Bula a răspuns:

Du aparatul la un electronist, sa schimbe becurile de iluminat sau sa modifice pe Led.