| Cătălinaa7 a întrebat:

Buna TPU
am un iphone 5s si ieri mi s-a stricat incarcatorul si s-a descarcat de tot si a murit.
azi am luat un alt incarcator, nu original si il tin de vreo jumatate de ora la incarcat si nu vrea sa se deschida, desi imi arata ca incarca. ce pot sa fac? urgent

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Lasa-l sa se incarce complet, pana ce nu mai indica incarcare!
Cand s-a incarcat complet, apasa lung butonul de pornire, pana ce apare ceva pe ecran.

| T2LS a răspuns:

Încărcătoarele pot fi foarte rele și diferite față de cele originale. Ai grijă ce cumperi și la ce îți supui telefonul, să nu-ți facă ceva.
Dacă, ulterior, nu se încarcă, în maximul de 2 ore și jumătate, nu mai încerca pentru că doar strici bateria.