| Micu_Cristi_1995 a întrebat:

am un pocket bike si am o problema cu acceleratia. Cand vreau sa accelerez imi moare motoru de multe ori si daca accelerez treptat tot asa se intampla. care ma poate ajuta va rog frumos sa-mi lasa id-u sau sa raspunda aici happy.

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Filtrul de aer, daca are poate fi si filtrul de combustibil, poate fi ambreajul, poate fi variatorul si cam atat. Este greu de spus care dintre ele sunt pana nu desfaci pentru ca sunt sanse egale sa fie oricare dintre aceste probleme!

2 răspunsuri:
| MariusFlorentin1995 a răspuns:

Carburatoru este infundat din rezidurile din benzinawinking

| bogdan24 a răspuns:

Verifica filtru de aer si bujia