| Jocker125473 a întrebat:

Bună TPU, am un polo din 2006, 1.9 tdi 101 cai. Am o problema la el, am pățit sa mi se oprească motorul în mers, am pățit sa nu-mi pornească inițial...si după multe încercări am reușit. Nu face mereu, azi dimineață nu am avut nicio problema... De la ce ar putea sa fie, ce îmi recomandați? (in afara de "sa o schimb", "remat" si alte răspunsuri răutăcioase.

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Am avut o problema asemanatoare la o Bora 1.9 TDI din 2004. La mine cel putin era dus senzorul de la axu cu came. Murea in mers chiar daca acceleram si pornea greu la cald. Dupa ce l-am schimbat nu am mai avut probleme. Recomandarea mea este sa o duci sa o pui pe tester si sa aflii exact. Mai sunt si alti senzori ce pot cauza asta, pompa de motorina, un scurt pe undeva, ECU, etc. Dar cred ca o sa se rezolve ieftin-ish. Bafta.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E ceva la sist. electric aici - de verificat contactele incepând de la acc spre contact, pompă,...

| Batmanel a răspuns:

Eu am avut probleme cu demarorul electric, nici nu vroia sa invarta la start.

| Batmanel a răspuns:

Eu am avut probleme cu demarorul electric, nici nu vroia sa invarta la start. O zi mergea alta nu, o saptamana pornea la prima cheie dupa care nici sa-i dau curent nu vroia. (Tot pe timp de iarna m-a lasat)