| thekiller321 a întrebat:

am vadut de curand.o masina si cel ce a cumparat-o vrea sa pastreze numere, eu acum ce am de facut sa merg la primarie sau la poliție ca sa o scot de pe mine? Sa nu mai platesc taxe sau eventual amenzi etc.

Răspuns Câştigător
| thekiller321 explică:

Eu sunt foarte curios cum a cumparat omul ala masina fara fiscal de la tine. Chiar nu isi doreste sa o treaca pe numele lui? de fapt de ce ar vrea, daca tu ii platesti toate taxele si amenzile.

Da poti scoate fiscalul si sa il trimiti prin posta. apoi sa declari si la serviciu rutier ca ai vandut masina sa nu primesti amenzi pentru rovigneta sau altele

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai scos fiscalul sa il dai cumparatorului ai scos-o automat si de la impozit de pe numele tau. La politie nu ai tu ce sa faci, se transcrie automat cand o trece el pe numele lui. Trebuia insa sa completezi rubrica instrainat catre de pe certificat cand ai vandut masina. Asa il obligai sa o inmatriculeze in 30 zile

| thekiller321 explică (pentru suntserios):

Problema este ca nu am scris, oare daca scot fiscalul si il trimit prin posta (e din alt judet) se poate rezolva?

| thekiller321 explică (pentru thekiller321):

Multumesc, sper sa pot rezolva ceva.

| thekiller321 explică (pentru thekiller321):

Eu sunt foarte curios cum a cumparat omul ala masina fara fiscal de la tine. Chiar nu isi doreste sa o treaca pe numele lui? de fapt de ce ar vrea, daca tu ii platesti toate taxele si amenzile.

Da poti scoate fiscalul si sa il trimiti prin posta. apoi sa declari si la serviciu rutier ca ai vandut masina sa nu primesti amenzi pentru rovigneta sau altele