| C3R1 a întrebat:

as dori sa stiu... Daca un amic participa la sustinerea carnetului auto cu o masina automata, aia inseamna ca are voie sa conduca si masini semi-automate cu padele sau doar automate?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice nu are ambreiaj

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu padele pavele pavele pălitear guta

| goguPatent a răspuns:

Are voie sa conduca orice masina care nu are pedala de ambreiaj. cam asa sunt definite masinile automate in legislatie.

| bogdycounter a răspuns:

În carnetul de conducere nu este precizat ce ai voie să conduci (automată sau manuală). Singura problemă este că se va adaptata mai greu pe una manuală în viitor. Funda!

| suntserios a răspuns (pentru bogdycounter):

Ba chiar este. Ia si te interesează

| Merry17 a răspuns:

Va fi trecut pe permisul de conducere la "restrictii" ca are voie sa conduca doar masini automate