| Bara_Szilveszter_1986 a întrebat:

As vrea sa intreb daca un copil are permisiunea de a conduce un ATV50CC? (am 12 ani) am si casca. Si daca am voie sa conduc am voie sa merg pe drumuri publice?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod legal nu ai voie sa conduci acel ATV, pe drumurile publice, decat de la 16 ani si cu permis de conducere de categoria AM.
Il poti conduce in curte, pe camp sau pe drumurile care nu sunt publice, acestea trebuie sa fie semnalizate expres ca nu sunt publice.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, ese ilegals a sofezi fara permis de conducere, iar varsta minima este 16 ani impliniti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

In niciun caz pe drumurile publice unde ai nevoie de permis