| Syrten a întrebat:

Buna TPU!
Astazi am vrut sa parchez masina si nu stiu exact ce am facut, am apasat frana si probabil ambreiajul nu, s-a oprit motorul si masina a luat-o in fata jumatate de metru desi apasasem frana. Care e explicatia?

Răspuns Câştigător
| STF94 a răspuns:

Explicatia este ca ai dat drumul la ambreiaj in timp ce era in treapta si motorul ti a pus masina in miscare.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ti-as recomanda sa nu mai pui mana pe masina pana nu mergi la scoala de soferi sa inveti sa conduci, ca-i pacat sa faci accident lovind vreun vecin sau lovesti rau masina.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cand e motorul oprit, servofrana nu mai functioneaza, ai frana 100% mecanica si ai nevoie de ceva oua ca sa apesi pedala cat trebuie.
Valabil si la directie, cand opresti motorul esti doar pe muschii tai, nu te mai ajuta servo.

| relian a răspuns:

Care este explicatia? Ai spus chiar tu "nu stiu exact ce am facut"deci nu stii ce ai facut, adica nu ai facut ce trebuia sa parchezi, ca de faceai sigur stiai si masina nu se mai ducea nicaeri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai dacă era gheață pe jos pățeai asta.