| AestheticPerf a întrebat:

BMW 320 143/163CP Diesel sau Benzina? FUNDA!big grin

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Vezi aici: https://aproapemasini.com/2018/09/13/bmw-e90-2004-2013/
Din ce am citit si din alte parti, cele dinainte de facelift ( atat benzina cat si diesel) is mai reusite. Daca faci drumuri in exterior cat de cat cumpara diesel, altfel benzina. Daca mori dupa senzatia cand masina te baga in scaun si doar ai te intereseaza, un M47 163cp e genial.

4 răspunsuri:
| răspundtot a răspuns:

Salut, benzina s-ar putea să-ți zgârie motorul în timp ce celălalt s-ar putea să ţi-l distrugă complet fiind nou și experimental

| Alexuţ02 a răspuns:

Salut.
Nu există 320 varianta 143, este BMW 318 varianta 143 CP.

Dacă ai drumuri lungi îți recomand diesel, pentru oraș în aglomerație recomand benzină. la diesel dacă ți se înfundă încep să pice pe rând piesele.
La benzină e mai ieftin să le înlocuiești...
Zic și eu.
Aș alege 163 CP să fie mai ' forțoasă ', în depășiri, contează ăia 20 cai

| AllexandruAndrei a răspuns:

Benzina șefule nu sta sa te mai gândești

| Simpatic a răspuns (pentru răspundtot):

Ai spus niste ineptii, cum benzina zgarie motorul? si care motor e nou si experimental doar nu e vreun 4.0 TFSI nou aparut e un motor diesel aparut de ani buni.