| AestheticPerf a întrebat:

Ca si prima masina credeti ca e ok un Mitsubishi Lancer din 2013 1.8 pe benzina? As vrea sa imi spuneti cum se comporta, cum gasesc piese la ea si cat de fiabila este asa in general. Pretul ei este de 7699 euro. Daca vreti sa imi recomandati altceva astet variante, dar sa am masina pe benzina cu motor de 1.4 - 1.8 cu cutie de viteze manuala, incepand cu anul 2009/2010. FUNDA!happybig grin

Răspuns Câştigător
| Sonic2070 a răspuns:

Daca nu ti se pare scumpa absolut deloc, da e destul de buna masina. Am condus una de 1.5, se simte calitatea, antifonarea si stabilitatea extraordinar. Insa, prima masina a unui muritor de rand al Romaniei e ceva cu care sa inveti sa conduci, ceva de care sa nu iti para rau daca o lovesti, pe mine m-ar durea inima sa lovesc un Lancer de 8000 euro laughing

| suntserios a răspuns (pentru Sonic2070):

Antifonarea e de departe extraordinara. E mediocra

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut modelul 1.5 benzina. E o mașină fiabila și care arata f mișto. Vizibilitate bună, destul de stabila însă scumpa rău la întreținere ca orice japoneza. Nu prea o sa o poți repara la service ul din coltul străzii iar piesele originale sunt scumpe. Dar mașina e fiabila. În 5 ani doar 2 bucșe am schimbat, pe lângă consumabile