| AestheticPerf a întrebat:

Cat de scump este sa intretii in 2021 un Mercedes CLK 200 Coupe 1.8 benzina 163CP kompressor din 2003-2004? Distributia este pe lant, revizie e ok, ma refer la brate, placute, discuri, etc. FUNDA!

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă crezi că nu te duce buzunarul, ia-ți un Logan. E o vorbă: fiecare conduce ce poate intreține. Dacă intrebi inseamnă că nu ești in temă și mașina NU e de tine.

Hai pa

| Sofer a răspuns:

Intri pe un site de piese auto și cauți ce te interesează și vezi atunci dacă ți-ai putea permite sa ții un Mercedes.

| romeo78 a răspuns:

Seriile CLK, au fost construite pe platforma modelului C-class. În afară de câteva piese dedicate, caroserie, restul pieselor sunt identice.
Varianta cu compresor a fost o încercare de creștere a puterii la o cilindree mai mică. Spre deosebire de turbo, funcționarea sa este mai complexă, greu de întreținut, dar și de găsit datorită rarității modelelor având motor cu compresor.

| badpanda a răspuns:

Https://www.epiesa.ro/......sid-58586/

https://www.epiesa.ro/......sid-58230/

Adica vorbind de o masina si de o caruta preturile sunt destul de apropiate.

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Pe mercedesu meu
An 2007 motor 2.2 C class 136 cp
M-a costat suspensia fata 1.400 lei
Revizia o fac cu 500 lei (tot setul de filtre plus ulei Castrol ori Mercedes )
Pe plăcuțele spate cu discuri am dat 500 lei
Cam asta ii pretul maxim al tău dacă pot zice așa
Distribuția e buna pe ele