| anonim_4396 a întrebat:

Cat se plateste ca sofer de autocar ( curse internationale, Romania – Germania … )? Si cat costa pentru categoria DE?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atlasibu iti da 600€ dar mergi ca robotul ilegal cu foi de concediu nu merita. Poti face putina experienta macar 6 luni sau un an pe autobuz in oras curse regulate de calatori. Apoi vi in UK pentru ca pe mine vroiau sa ma angajeze astia de la national express pe autocar dar am refuzat pentru ca am gasit pe TIR. Invata bine engleza pentru ca e nevoie sa o stii la nivel conversational

| Anonimuserr a răspuns:

Începând cu 2000 de euro + diurnă zilnică dar îți trebuie și un atestat.
- atestat transport persoane, card tahograf
Vezi mai multe aici http://www.bestjobs.ro/......n/737850/1

| mgtow a răspuns (pentru Anonimuserr):

laughing salariu ala il vede daca se angajeaza direct la patron german, prin agentie romaneasca isi ia teapa fiind platit slab

| Anonimuserr a răspuns (pentru mgtow):

Da exact da! Dar mă rog există salariul ăla de 2000 de ron. Nu e ceva ipotetic.