| AestheticPerf a întrebat:

Ce parere aveti despre Mitsubishi Lancer 2008 2.0 Diesel 140CP? Fac o alegere buna as cumpara unul, ce stiti sa imi spuneti despre el?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Acel motor 2.0 Diesel e acelasi cu cel 2.0 TDI PD de la VW.Motor legendar pentru problemele cu: injectoare, DPF, ax cu came, volanta cu masa dubla. Mai bine lipsa. Daca vrei musai Lancer mai bine un 1.8 benzina ce e motor facut de ei.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Am avut varianta 1.5 benzina tot de prin 2008.

Masina arata f bine, si e rezistenta ca un tanc, dar interiorul plictisitor, destul de prost insonorizata si piesele foarte scumpe ca la majoritatea japonezelor

| CreativeQadas a răspuns:

Nu stiu, dar vreau funda.