| jackie12345 a întrebat:

Dacă am arcul față dreapta rupt, atunci RARul mă va respinge pentru asta?

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Tu cam ce crezi? RAR-ul nu e ITP sa dai o atentie si sa inchida ochii, mai ales la un defect vizibil la o masina.

| Digikey a răspuns:

Ti-l sudeaza ei pe loc.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Te va respinge atat pentru arcul rupt, cat si pentru starea autoturismului in rest.
Din experienta proprie in mecanica, atunci cand arcurile incep sa cedeze, telescopul si articulatiile sunt pietrificate de mult... Nu ai nici o sansa cu asa ceva in RAR, cand vor vedea toate suruburile maro si nedesfacute de cativa ani, te vor trimite la plimbare... pe jos.
E bine de stiut ca in urma unei vizite la RAR, poti ramane fara drept de circulatie, daca masina prezinta nereguli grave (pericol pentru siguranta traficului).