| AestheticPerf a întrebat:

Daca imi iau un Grand Cherokee de 2.7 diesel cum il pot trece autoutilitara?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Dupa legile de acum, nu poti.
Suna la RAR daca vrei confirmare.

| Sofer a răspuns:

Era o metoda dar nu știu dacă mai merge. Și eu ma gândeam sa îmi iau un bmw x5 3.0d sau orice alt suv sa îl trec autoutilitara. Cineva zicea ca doar ii scoți banchetele spate și ți-o trece asa. Suna la RAR sa vezi dacă e posibil laughing măcar cu o șpagă acolo.

| romeo78 a răspuns:

Depinde de anul de fabricație, dar trebuie să dispară bancheta spate și să îl transformați în van transport marfă. Acest lucru este posibil, în gen cu primele două generații apărute în anii 1990. După aceea ar fi mult mai greu, fiindcă au fost transformate în vehicule de lux, mult mai bine accesorizate, dotate tehnologic.