| AestheticPerf a întrebat:

Buna, TPU! Daca mi-as lua un Peugeot 407 de 1.6 Diesel HDI cu 108CP din 2004 costand undeva intre 1600-2000 de euro, credeti ca ar fi oknca prima masina la 18 ani avand in vedere capacitatea motorului, caii putere, cat de fiabila este si etc? As lua una mai ieftina la inceput ca sa ma obosnuoesc cu condusul si dupa un an si jumatate, doi mi-as lua ceva usor mai puternic pana in 1.8 benzina si 170CP. FUNDAhappybig grin!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic de Peugeot... dar motorizarea mi se pare buna pentru un incepator... inainte sa cumperi masina (ca sunt 100% sigur ca o iei second hand) trebuie sa o verifici foarte bine. Iti recomand sa te duci cu tatal tau sau cu cineva care se pricepe. Ai grija la starea ei si fii atent la fiecare detaliu. Cat despre fiabilitate nu stiu cat de buna este (nu am auzit pareri atat de bune dar nici rele). ti am zis depinde si cum o iei si de la cine o iei. Sper ca te am ajutat cat de cat!

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cum îți place ție așa e bine, doar sunt banii tăi

| debarasator63 a răspuns:

E ok, gandesti foarte bine. Bafta!

| Deni4trs a răspuns:

Ai putea sa iti iei un Passat B5 diesel il gasesti in acest buget si o sa fii multumit de el